Lautakunnat ja vaikuttamistoimielimet

Lautakunnat ja vaikuttamistoimielimet

 

Varsinainen jäsen

Ville Keränen, puheenjohtaja
040 740 7746

Ritva Tolonen, varapuheenjohtaja
ritujapenat(at)hotmail.com

Pirkko Palm
050 336 8718

Ahti Karjalainen
0400 680 406

Juhani Huusko
044 236 8877

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Varajäsenet (kutsumisjärjestyksessä)

1. Suvi Happo
2. Minna Jäppinen
4. Antti Kuisma
5. Seija Tauro
6. Janne Raunio
7. Juho Tervonen
8. Veli Väisänen
9. Mirja Karonen

 

 

Varsinainen jäsen

Martti Siira, puheenjohtaja
p. 0400 388 719
martti.siira(at)elisanet.fi

Arja Keski-Liikala, varapj.
p. 040 535 9624
arja.keskiliikala54(at)gmail.com

Pentti Keränen
p. 040 725 7956
penttikeranen233(at)gmail.com

Ritva Huusko
p. 0400 347 501
ritva.huusko808(at)gmail.com

Milla Heikkinen
045 607 3888
milla.ruonela(at)hotmail.com

Evie Hukkainen
 

Antti Huusko
045 867 3077
anttihuuusko(at)gmail.com

 
   

 

 

Varsinainen jäsen

Varajäsen

Jyri Saastamoinen, puheenjohtaja
044 067 2695
jyri.saastamoinen(at)gmail.com

Reijo Moilanen
050 555 2780
motorec(at)gmail.com

Paavo Arffman, varapuheenjohtaja
0400 201 424
paavoarffman(at)hotmail.com

Matti Kerman
044 284 7350
matti.kerman(at)hotmail.com

Erja Konttinen
0400 769 495
konttinen.erja(at)gmail.com

Suvi Happo
040 735 8634
suvi.happo(at)hotmail.fi

 

  

Varsinaiset jäsenet

Minerva Jokelainen (puheenjohtaja)
Sonja Klemetti (pöytäkirjanpitäjä)
Vilma Hukkanen
Kiia Kyllönen
Jussi Korhonen
Romeo Kinnunen

Varajäsenet

Vilhelmiina Korvajärvi 
Leevi Kilpeläinen 
Pihla Puholainen 
Ronja Heikkinen 

 

paltamonnuorisovaltuusto@gmail.com

Vanhus- ja vammaisneuvosto 2020 - 2021

 

Varsinainen jäsen Varajäsenet
Pyykkönen Jari-Pekka, pj.
040 582 2849
jari-pekka.pyykkonen3@pp.inet.fi

Lillinen Soile
050 361 9843
soilelillinen@gmail.com

Karjalainen Terttu, varapj
040 561 7893
terttu2604@gmail.com

Korhonen Riitta
050 533 6282
KORHONEN.RIITTAA5.50@gmail.com

Eskelinen Kristiina
040 515 4780
kristiina.eskelinen@evl.fi
Oikarinen Esa
esa.oikarinen@evl.fi
Karppinen Kaisu
040 028 6467
karppinen.kaisu@gmail.com
Karjalainen Sirkka
040 756 9850
Leinonen Marjatta
040 737 9731
marjatta.leinonen@outlook.com
 
Jauhiainen Arja
040 737 9731
Rautiainen Maarit
044 710 1742
maarit.rautiainen@kainuu.fi
Juntunen Ulla
ulla.juntunen@kainuu.fi
Minna Jäppinen
minna.jappinen@kainuu.fi
Hämäläinen Riina
riina.hamalainen@kainuu.fi
   
   

sihteeri Päivi Soldatkin
paivi.soldatkin@paltamo, p. 044 750 0740