Lautakunnat ja vaikuttamistoimielimet

Kunta ja hallinto

Lautakunnat ja vaikuttamistoimielimet

 

Varsinainen jäsen

Anita Karjalainen, puheenjohtaja
050 410 3503

Ritva Tolonen, varapuheenjohtaja

Jaana Kerman, jäsen
044 523 9777

Jenni Laine, jäsen
044 555 1241

Markku Peltoniemi, jäsen
040 560 4020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Varajäsenet (kutsumisjärjestyksessä)

1. Markku Nieminen
2. Tarja Mikkonen

3. Mika Uusi-Illikainen
4. Ahti Karjalainen
5. Antti Huusko

6. Hannu Haverinen
7. Senja Haverinen
 

 

 

Varsinainen jäsen

Jani Viitanen, puheenjohtaja
044 591 3599
janiviitanen97(at)gmail.com

Pentti Keränen
040 725 7956
penttikeranen233(at)gmail.com

Ulla Leinonen
040 721 9756
ullaleira(at)gmail.com

Milla Heikkinen
045 276 0255
milla.ruonela(at)hotmail.com

Evie Hukkainen
046 963 7041 
evie.hukkanen80(at)gmail.com

Saila Kärkkäinen
050 345 0190
saila.karkkainen1(at)gmail.com

Samppa Homanen
050 569 9177
samppa(at)mainosb2b.fi

 
 Antti Huusko
 045 867 3077
 huuskoa98(at)gmail.com
 

 

 

Varsinainen jäsen

Varajäsen

Jari-Pekka Pyykkönen, puheenjohtaja
040 582 2849
jari-pekka.pyykkonen3(at)pp.inet.fi

Kaisa Hujanen
040 050 3032
hujanen.kaisa(at)outlook.com

Ilkka Jarva, varapuheenjohtaja
040 743 9419
jarvailkka(at)gmail.com

Ritva Huusko
040 034 7501
ritva.huusko808(at)gmail.com

Erja Konttinen
040 076 9495
konttinen.erja(at)gmail.com

Suvi Happo
040 735 8634
suvi.happo(at)hotmail.fi

 

  

Varsinaiset jäsenet

Leevi Kilpiäinen (puheenjohtaja)
Ilona Heikkinen (pöytäkirjanpitäjä)
Nea Heiskanen
Vilma Hukkanen
Aino Väisänen
 

Varajäsenet

Romeo Kinnunen
Arttu Korhonen
Nelli Soldatkin 
 

paltamonnuorisovaltuusto@gmail.com

Vanhus- ja vammaisneuvosto 2020 - 2021

 

Varsinainen jäsen Varajäsenet
Pyykkönen Jari-Pekka, pj.
040 582 2849
jari-pekka.pyykkonen3@pp.inet.fi

Lillinen Soile
050 361 9843
soilelillinen@gmail.com

Karjalainen Terttu, varapj
040 561 7893
terttu2604@gmail.com

Korhonen Riitta
050 533 6282
KORHONEN.RIITTAA5.50@gmail.com

Eskelinen Kristiina
040 515 4780
kristiina.eskelinen@evl.fi
Oikarinen Esa
esa.oikarinen@evl.fi
Karppinen Kaisu
040 028 6467
karppinen.kaisu@gmail.com
Karjalainen Sirkka
040 756 9850
Leinonen Marjatta
040 737 9731
marjatta.leinonen@outlook.com
 
Jauhiainen Arja
040 748 4230
Rautiainen Maarit
044 710 1742
maarit.rautiainen@kainuu.fi
Juntunen Ulla
ulla.juntunen@kainuu.fi
Minna Jäppinen
minna.jappinen@kainuu.fi
Hämäläinen Riina
riina.hamalainen@kainuu.fi
   
   

sihteeri Päivi Soldatkin
paivi.soldatkin@paltamo, p. 044 750 0740