Kunnanvaltuusto

Kunta ja hallinto

Kunnanvaltuusto 2021 - 2025

 

Valtuuston puheenjohtajisto

 

Puheenjohtaja Aaro Tolonen (kesk.)
1. varapuheenjohtaja Päivi Soldatkin (vas.)
2. varapuheenjohtaja Mari Möttönen (kesk.)

Valtuuston kokoonpano ja yhteystiedot

                     

Arffman Paavo (PS)
0400 201 424
paavo.arffman@paltamo.fi                              

 

Homanen Samppa (KOK)
050 569 9177
samppa.homanen@paltamo.fi

 

Huusko Antti (SDP)
045 867 3077
antti.huusko@paltamo.fi

 

Jarva Ilkka (KESK)
040 743 9419
ilkka.jarva@paltamo.fi

 

Karjalainen Anita (KESK)
050 410 3503
ania.karjalainen@paltamo.fi

 

Kemppainen Erkki (KESK)               
040 912 4370
erkki.kemppainen@paltamo.fi  

 

Keränen Kari (VAS)
044 286 3980
kari.keranen@paltamo.fi   

 

Keränen Pentti, maanviljelijä (KESK)
040 725 7956
pentti.keranen@paltamo.fi

 

Korvajärvi Tuula (KESK)
050 357 6501
tuula.korvajarvi@paltamo.fi

 

Kärkkäinen Saila (PS)
050 345 0190
saila.karkkainen@paltamo.fi

 

Leinonen Ulla (KESK)
040 721 9756
ulla.leinonen@paltamo.fi

 

Maaranen Anne (KESK)
040 504 8963
anne.maaranen@paltamo.fi

 

Möttönen Mari (KESK)
044 218 3133
mari.mottonen@paltamo.fi

 

Pyykkönen Jari-Pekka (VAS)
040 582 2849
jari-pekka.pyykkonen@paltamo.fi

 

Raunio Janne (KOK)
0400 680 706
janne.raunio@paltamo.fi

 

Saastamoinen Jyri (KOK)
044 067 2695
jyri.saastamoinen@paltamo.fi

 

Siira Martti (KESK)
0400 388 719
martti.siira@paltamo.fi
 


Soldatkin Päivi (VAS)
040 824 2893
paivi.soldatkin@paltamo.fi

 

Tolonen Aaro
044 016 0970
aaro.tolonen@paltamo.fi

 

Valtanen Maisa (KD)
050 328 6693
maisa.valtanen@paltamo.fi

 

Väisänen Veli
040 581 2626
veli.vaisanen@paltamo.fi

 

Varavaltuutetut valtuustoryhmittäin kutsumisjärjestyksessä

 

SDP

1. Laine Jenni, jennilaine123@gmail.com, 044 555 1241

Keskusta

1. Karppinen Sampo, sampo.karppinen@hotmail.com, 044 776 8846
2. Huusko Ritva, ritva.huusko808@gmail.com, 0400 347 501
3. Heikkinen Milla, milla.ruonela@hotmail.com, 045 276 0155
4. Jäppinen Minna, minna-jappinen@hotmail.com, 050 302 4970
5. Heikkinen Jaakko, 040 461 3395 

KD

1. Konttinen Eija, konttinen.eija@gmail.com, 040 076 9495

Perussuomalaiset

1. Kerman Matti, matti.kerman@hotmail.com, 044 284 7350
2. Kerman Jaana, didilcomshen@hotmail.com, 044 523 9777 
3. 

Vasemmistoliitto

1. Lillinen Soile, soilelillinen@gmail.com, 050 361 9843
2. Hukkanen Evie, evie.hukkanen80@gmail.com, 046 963 7041
3. Hujanen Kaisa, hujanen.kaisa@outlook.com, 040 050 3032

Kokoomus

1. Keski-Liikala Arja, arja.keskiliikala54@gmail.com, 040 535 9624
2. Peltoniemi Markku, riksabussit@riksabussit.fi, 040 560 4020


Vanhusneuvoston edustajat:

Karjalainen Terttu, terttuikarjalainen@gmail.com, 040 561 7893
Karhu Lassi, lassijkarhu@gmail.com, 044 0153 123