Kunnanvaltuusto

Kunta ja hallinto

Kunnanvaltuusto 2021 - 2025

 

Valtuuston puheenjohtajisto

 

Puheenjohtaja Aaro Tolonen (kesk.)
1. varapuheenjohtaja Päivi Soldatkin (vas.)
2. varapuheenjohtaja Mari Möttönen (kesk.)

Valtuuston kokoonpano ja yhteystiedot

                     

Arffman Paavo (PS)
0400 201 424
paavoarffman@hotmail.com                                

 

Homanen Samppa (KOK)
050 569 9177
samppa@mainosb2b.fi

 

Huusko Antti (SDP)
045 867 3077
huuskoa98@gmail.com

 

Jarva Ilkka (KESK)
040 743 9419
jarvailkka@gmail.com

 

Karjalainen Anita (KESK)
050 410 3503
a.alakylmanen1@gmail.com

 

Kemppainen Erkki (KESK)               
040 912 4370
erkki.kemppainen@gmail.com   

 

Keränen Kari (VAS)
044 286 3980
karikeranen302@gmail.com   

 

Keränen Pentti, maanviljelijä (KESK)
040 725 7956
penttikeranen233@gmail.com

 

Korvajärvi Tuula (KESK)
050 357 6501
tuula.korvajarvi@gmail.com

 

Kärkkäinen Saila (PS)
050 345 0190
saila.karkkainen1@gmail.com

 

Leinonen Ulla (KESK)
040 721 9756
ullaleira@gmail.com

 

Maaranen Anne (KESK)
040 504 8963
anne.maaranen@hotmail.fi

 

Möttönen Mari (KESK)
044 218 3133
mari.mottonen@outlook.com

 

Pyykkönen Jari-Pekka (VAS)
040 582 2849
jari-pekka.pyykkonen3@pp.inet.fi

 

Saastamoinen Jyri (KOK)
044 067 2695
jyri.saastamoinen@gmail.com

 

Siira Martti (KESK)
0400 388 719
martti.siira@elisanet.fi
 


Soldatkin Päivi (VAS)
040 824 2893
paivi.soldatkin@gmail.com

 

Tolonen Aaro
044 016 0970
aaro.tolonen@fimnet.fi

 

Valtanen Maisa (KD)
050 328 6693
maisa.valtanen@gmail.com

 

Viitanen Jani (PS)
044 591 3599
janiviitanen97@gmail.com

 

Väisänen Veli
040 581 2626
veli.vaisanen@gmail.com

 

Varavaltuutetut valtuustoryhmittäin kutsumisjärjestyksessä

 

SDP

1. Laine Jenni, jennilaine123@gmail.com, 044 555 1241

Keskusta

1. Karppinen Sampo, sampo.karppinen@hotmail.com, 044 776 8846
2. Huusko Ritva, ritva.huusko808@gmail.com, 0400 347 501
3. Heikkinen Milla, milla.ruonela@hotmail.com, 045 276 0155
4. Jäppinen Minna, minna-jappinen@hotmail.com, 050 302 4970
5. Heikkinen Jaakko, 040 461 3395 

Kristilliset

1. Konttinen Eija, konttinen.eija@gmail.com, 040 076 9495

Perussuomalaiset

1. Raunio Janne, honkahill@gmail.com, 040 068 0706
2. Kerman Matti, matti.kerman@hotmail.com, 044 284 7350
3. Kerman Jaana, didilcomshen@hotmail.com, 044 523 9777 

 

Vasemmistoliitto

1. Lillinen Soile, soilelillinen@gmail.com, 050 361 9843
2. Hukkanen Evie, evie.hukkanen80@gmail.com, 046 963 7041
3. Hujanen Kaisa, hujanen.kaisa@outlook.com, 040 050 3032

 

Kokoomus

1. Keski-Liikala Arja, arja.keskiliikala54@gmail.com, 040 535 9624
2. Peltoniemi Markku, riksabussit@riksabussit.fi, 040 560 4020

 

Vanhusneuvoston edustajat:

Karjalainen Terttu, terttu2604@gmail.com 040 561 7893
Karppinen Kaisu karppinen.kaisu@gmail.com 040 028 6467 (vara)