Hae Kontiomäen kyläkouluun valmistavan opetuksen opettajaksi

Hae Kontiomäen kyläkouluun valmistavan opetuksen opettajaksi

Hae Kontiomäen kyläkouluun valmistavan opetuksen opettajaksi

Kontiomäen koulu sijaitsee 5-tien varrella hyvien liikenneyhteyksien ja etäisyyksien päässä (Paltamo 19 km, Kajaani 25 km, Sotkamo 35 km, Vuokatti 25 km).

Koulumme on 4-opettajainen alakoulu. Henkilöstöömme kuuluu lisäksi apip-/koulunkäynninohjaaja sekä apip-/nuoriso-ohjaaja. Lisäksi koulullamme on käytössä koulukuraattorin, koulupsykologin ja kouluterveydenhoitajan palvelut.

Koulurakennus on terve, hyvässä kunnossa pidetty kivikoulu. Koulumme on varustettu uusimmalla ict-tekniikalla. Tvt:n käyttöä opetuksessa kehitetään jatkuvasti, siihen panostetaan ja kannustetaan.

Haemme määräaikaiseen tehtävään valmistavan opetuksen opettajaa lukuvuodeksi 2023 - 2024. Ryhmässä opiskelee lapsia luokkatasolla 1 - 6. Mikäli valmistavan opetuksen lapsia ei ole koko lukuvuotta, opettaja voidaan velvoittaa opettamaan Paltamon perusopetuksessa Kontiomäen tai Korpitien koulussa.

Tutustu tehtävään tarkemmin ja hae Kuntarekryn kautta viim. 4.5. klo 12!

Takaisin uutisiin